Maľovánky

Maľovanka – Vianoce – Svetlo vo tmách svieti

Maľovanka s plnofarebnými predlohami Vianoce – Svetlo vo tmách svieti obsahuje krásne ilustrácie obohatené úryvkami zo Svätého Písma, ktoré približujú udalosti vianočných dní.

Maľovanka – Veľká noc – Zmŕtvych vstal Ježiš, náš Pán

Maľovanka Veľká noc – Zmŕtvych vstal Ježiš, náš Pán na 32 stranách obsahuje pútavé obrázky s plnofarebnými predlohami, ktoré zachytávajú udalosti pôstneho a veľkonočného obdobia. Pri každej ilustrácií nájdete i príslušnú stať zo Svätého Písma.

Maľovanka – Učíme sa písmenká… – Božia abeceda

 

Pexeso – Ježiš – náš pán

Na pexese Ježiš – nás Pán nájdete obrázky, ktoré približujú udalosti z Ježišovho života. Zobrazujú výjavy od jeho narodenia, cez krst, prvé povolanie učeníkov, zázraky a uzdravenia až po utrpenie v Getsemanskej záhrade, odsúdenie, smrť a slávne zmŕtvychvstanie. Popri hre si môžete prečítať aj jednotlivé pasáže zo Svätého Písma, na ktoré odkazujú súradnice na každom obrázku.

Pexeso – Tajomstvá posvätného ruženca

Milé deti, na tomto pexese nájdete obrázky jednotlivých tajomstiev ruženca. Modlitba ruženca nám hovorí o udalostiach, ktoré sa stali v Ježišovom živote a v živote jeho rodičov Panny Márie a sv. Jozefa. Poznáme 4 ružence – radostný, svetla, bolestný a slávnostný – podľa toho, o akých udalostiach z Ježišovho života hovoria. Každý ruženec má 5 tajomstiev. Ježišova mama Mária darovala modlitbu ruženca sv. Dominikovi Guzmánovi a poprosila ho, aby o ruženci rozprával svojim kamarátom a aby ich naučil modliť sa túto modlitbu. Odvtedy volajú Ježišovu mamu Máriu – Ružencová Panna Mária.

Pexeso – Žilinská diecéza

Milé deti, na tomto pexese nájdete obrázky kostolov, ktoré sa nachádzajú v Žilinskej diecéze. Žilinská diecéza je najmladšia diecéza na Slovensku a pápežom Benediktom XVI. bola zriadená 14. februára 2009.
Pri príležitosti jej 10. výročia sme pre vás pripravili pexeso, na ktorom nájdete kostoly v meste Žilina, pútnické chrámy a kostoly jednotlivých dekanátov (Bytča, Čadca, Ilava, Krásno nad Kysucou, Kysucké Nové Mesto, Martin, Považská Bystrica, Púchov, Rajec, Varín, Turzovka a Žilina).

Maľovanka – Svätý Martin

Milé deti, táto maľovanka vám chce priblížiť život svätého Martina, ktorý sa vydal po ceste za Ježišom. Jednotlivé obrázky a texty opisujú udalosti z Martinovho života a pomáhajú nám spoznať ho. Svätý Martin celým srdcom miloval Boha a v každom človeku hľadal Ježiša. Skúsme sa aj my takto pozerať na našich blízkych a prosme sv. Martina, aby nám v tom pomáhal. 
Svätý Martin je uctievaný ako patrón a ochranca vojakov, jazdcov, kováčov, tkáčov, cestujúcich, chudobných, žobrákov, utečencov, väzňov, pastierov a mnohých iných. I preto si ho v minulosti volili za svojho ochrancu najmä vojenské pevnosti, opevnené mestá, hrady i mestá a dediny v blízkosti hradov. Na Slovensku je sv. Martinovi zasvätených viac ako 140 kostolov a je patrónom Bratislavskej arcidiecézy i Spišskej diecézy.

Maľovanka – Pútnické miesta Slovenska
2. rozšírené vydanie

V maľovanke sa nachádzajú tieto pútnické miesta: Bazilika Sedembolestnej Panny Márie, Šaštín, Bazilika Narodenia Panny Márie, Marianka, Bazilika sv. Mikuláša, Trnava, Diecézna mariánska svätyňa sv. Andreja-Svorada a Beňadika, Skalka nad Váhom, Bazilika Návštevy Panny Márie, Staré Hory, Kaplnka Panny Márie Snežnej, Úhorná, Kaplnka Božieho hrobu a krížová cesta, Nitra – Kalvária, Kaplnka Nepoškvrneného Počatia Presvätej Bohorodičky a pútnický areál, Litmanová, Bazilika Narodenia Panny Márie, Rajecká Lesná . Frivald, Kostol Panny Márie Matky Cirkvi, Turzovka – Živčáková, Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva, Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky, Ľutina, Farský kostol sv. Vojtecha – diecézna svätyňa, Gaboltov, Farský kostol Ružencovej Panny Márie – diecézna svätyňa, Obišovce.

Maľovanka – Svätá omša

Svätá omša je slávnosť, na ktorú nás pozýva Pán Ježiš. On náš má rád a teší sa, keď sa môže s nami stretnúť. Podobne ako keď nás dobrý kamarát pozve na oslavu. Teší sa na nás a my sa tešíme na neho.
Ak chcete prežiť oslavu (svätú omšu) s radosťou zo stretnutia s Ježišom i nebeským Oteckom je dôležité, aby ste mali radosť a tešili sa na ňu.  Ak by ste aj niečomu hneď nerozumeli, nevadí. Vaši rodičia i pán farár vám určite radi vysvetlia, čo nebudete vedieť.

Maľovanka – Pútnické miesta Žilinskej diecézy

V maľovanke sa nachádzajú tieto pútnické miesta: Kaplnka Panny Márie Kráľovnej pokoja, Farský kostol sv. Mikuláša, Višňové, Farský kostol sv. apoštola Jakuba Staršieho, Dubnica nad Váhom, Farský kostol Nanebovzatia Panny Márie, Oščadnica, Kostol Sedembolestnej Panny Márie, Oščadnica, Farský kostol sv. Mikuláša, Domaniža, Farský kostol sv. Cyrila a Metoda, Terchová, Farský kostol Božského Srdca Ježišovho, Rajecké Teplice, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Rajecké Teplice, Kaplnka sv. Anny, Lednické Rovne, Katedrála Najsvätejšej Trojice.

Maľovanka – Posvätný ruženec

Milé deti, v tejto maľovanke nájdete obrázky, ktoré hovoria o modlitbe ruženca.
Ježišova mama Mária darovala modlitbu ruženca sv. Dominikovi Guzmánovi (ako je to zobrazené na obálke maľovanky), a poprosila ho, aby o ruženci rozprával svojim kamarátom, a aby ich naučil modliť sa túto modlitbu. Odvtedy volajú Ježišovu mamu Máriu – Ružencová Panna Mária a bratia kazatelia (tak sa volá Rehoľa dominikánov) rozprávajú o modlitbe ruženca po celom svete.

Maľovanka – Kostoly v Žiline
 V maľovanke sa nachádzajú tieto kostoly: Kostol Obrátenia sv. Pavla – Sirotár, Kostol sv. Barbory – Františkánsky, Kostol Sedembolestnej Panny Márie, Vlčince, Kostol Dobrého pastiera, Solinky, Kostol Božieho milosrdenstva, Hájik, Kostol sv. Štefana, kráľa, Závodie.